kelebeklerimin 1.doğum günü ve menüsü

bu fotoğrafı doğum günü partimizden 1 hafta önce stüdyoda çektirip gelen misafirlerimize kelebek temamıza uygun kendi yaptığım buzdolabı magnetlerimizle birlikte hediye ettik


( tabi stüdyodan ve fotoğrafçı Ufuk abilerinden çok korkarak bize çok zor poz verdiler, birinin güldüğü karede diğeri ağlıyor, haydi sakinleşelim diyoruz dışarıya çıkıyoruz gülücükler saçıyorlar etrafa, ohh diyoruz bu sefer olacak galiba ama nafile.. Her defasında bizi hüsrana uğrattılar, neyse ki fotoğrafçımız iki farklı kareyi birleştirerek ortaya karışık bir şeyler yaptı.)

temamız kelebek; kelebek kanatları kanatların renginden canım annemin diktiği minik etekler, yine kelebek ve kurdelelerle süslediğim bardaklarımız,, kelebekli kurabiyelerimizle harika bir uyum oluşturdum.
hamileliğim boyunca yatmak zorundaydım ve yattığım yerden nette bloglar arasında yemek bloglarını da geziyor ve sağlıkla dünyaya geldiklerinde onlara herşeyin en güzelini yapmaya hevesleniyordum. baby shover için menüm bile hazırdı ama erken dünyaya gelmek için sabırsızlandı benim kelebeklerim.

baby shower içimde kalan ilk hevesimdi olsun dedim 6 ay kınası yaparım, diş buğdayı yaparım, bebek mevlüdümüzde harika süslemeler şekerlemeler hediyelikler hazırlarım demiştim ama maalesef hiç birşey planladığım gibi gitmedi. bakımları gerçekten çok zordu. annem, kayın validem ben üç kişi zor baş ettik ilk 6 ay. kolik nöbetleri meme emmek istememeleri, biberonu reddetmeleri, uyku sorunu  derken büyüdüler ama ... velhasıl 1 yılın sonunda bir nebze nefes alabildiğim zamanda doğum günlerinde canımın istediği şekilde hazırlık yaptım. çok da güzel oldu. tabi o dönemde bir blog yazma ihtimalimi düşünemediğimden tek tek fotğraflayamadım menümüzü.
daha çok sevgili yasemin den ilham aldım.tarif ve detayları
bloğundan bulabilirsiniz.

güzel gecemizde bizleri yalnız bırakmayan dostlarımızın kuzucukları ve kelebeklerimin arkadaşları. o gece farkına değillerdi ama aslında çok şanslı benim kızlarm çok güzel arkadaşları var.


gelelim 6 ay geleneğine. aslında arnavut geleneği olarak bilinir ama Bursa da pek yaygındır. kız çocukları 6 aylık olduğunda dostlar arasında ya da aile içinde böyle bir eğlence yapılır. tabi ben bunu da 1 yaşında yapabildim.Gördüğünüz üzere özel 6 ay kıyafetleri bile satılır çarşılarda rengarenk. Tabi benim kızlar pek bi korktular giyinmek istemediler ama kurtuluşları da olmadı elimizden :))

gecenin sonunda yorgun düşen salonumuz :))